Godziny otwarcia Centrum 8:00 - 20:00, Soboty 10:00 - 14:00 | Rejestracja 10:00 - 18:00 | Sklep 10:00 - 17:00 Kontakt 71 720 70 26

Centrum
Rehabilitacji
Neurologicznej

Terapia funkcjonalna

Terapia funkcjonalna to profesjonalne i holistyczne podejście do każdego pacjenta z osobna. Uznana nawet nie jako metoda, lecz ideologia każdego terapeuty który ma na celu nieść zdecydowanie skuteczną pomoc.
Dzięki wykorzystaniu wiedzy z różnych metod terapeutycznych, od terapii manualnej, metody McKenzie, PNF, Bobath poprzez swoje obserwacje i dzięki własnym doświadczeniom posiadamy warsztat gdzie każde jego "narzędzie" może być wykorzystywane w odpowiednim przypadku. Musimy pamiętać iż każdy pacjent ma bardzo indywidualny problem z którym niejednokrotnie zostaje sam oraz sobie z nim nie poradzi. Nie można zatem terapii prowadzić schematycznie.

Nasz zespół terapeutyczny bazuje na ICF'ie (Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania i Niepełnosprawności - Międzynarodowej Organizacji Zdrowia). Dostrzegając problem na poziomie partycypacji staramy się przeanalizować ograniczenia w aktywnościach pacjenta. Daje nam to możliwość wyszukania najmniejszych a nawet subtelnych zaburzeń w funkcji oraz strukturze ciała. Zaburzeń które niejednokrotnie przyczyniają się do tworzenia globalnego problemu.

Wykorzystując odpowiednie "narzędzia", prowadząc terapie od szczegółu do ogółu udaje nam się zmniejszać lub wyeliminować nie tylko objawy, lecz także przyczyny problemu. Najważniejsza jest zatem analiza oraz odpowiednie zaprogramowanie terapii które zagwarantują osiągnięcie możliwego dla każdej indywidualności celu z osobna.

Terapia Funkcjonalna

Opinie

Rehabilitacja jest niezbedna do utrzymania dobrej kondycji osób niepełnosprawnych, jak i do ulepszania swojej sprawności fizycznej. Ośrodek Wdo-Med jest jednym z nich. Rehabilitacja jest tu na wysokim poziomie. Terapeuci dają z siebie wszystko by pomóc pacjentom, robia rzeczy często niemozliwe dla lekarzy. Daja wiare i nadzieje w to co chcemy...


Czytaj dalej
Natalia

"Zdaję sobie sprawę, że do WDO-MEDu trafiają pacjenci z bardzo ciężkimi urazami a rehabilitacja często umożliwia sprawne funkcjonowanie.
Osobiście zgłosiłam się "tylko" z niegroźnym przetrenowaniem, które jednak bardzo utrudniało kontynuowanie treningów, powodując zniechęcenie i utratę radości z uprawiania ukochanego sportu.
Po kil...


Czytaj dalej
Kasia