Godziny otwarcia Centrum 8:00 - 20:00, Soboty 10:00 - 14:00 | Rejestracja 10:00 - 18:00 | Sklep 10:00 - 17:00 Kontakt 71 720 70 26

Centrum
Rehabilitacji
Neurologicznej

Podoskan

Stopy są fundamentem naszego ciała, pełnią funkcję podporową i lokomocyjną. Niekorygowane wady wrodzone lub nabyte stóp mogą, powodować stany zapalne, bóle stawów biodrowych i pleców oraz wywołać negatywne skutki dla funkcjonowania całego organizmu.

Pracę stojącą wykonuje 30 procent społeczeństwa. Niektórzy z nas przez 8 godzin dziennie stoją i narzekają na bóle nóg, obrzęki stóp, łydek, skurcze mięśni. To na stopach opiera się cały ciężar ciała. Im większy, tym bardziej spłaszczają się stopy i zmienia się ich architektura. Zmniejszają się łuki podłużne i poprzeczny ? pojawiają się bolesne odciski, bóle pięt, halluksy. Zapewnijmy zatem stopom maksymalny komfort.

Podscanner

Pamiętajmy również o zachowaniu odpowiedniego ustawienia stóp podczas aktywności fizycznej. Częstym problemem wśród osób regularnie uprawiających sporty, takich jak bieganie, narciarstwo i inne, są: przeciążenia, urazy i bóle, najczęściej w okolicy stóp, stawów skokowych, bądź kolanowych. Dodatkowo występuje zmęczenie mięśni, które podczas intensywnego wysiłku słabną, nie będąc w stanie utrzymać odpowiedniej stabilizacji. Zapewnijmy sobie prawidłowe i stabilne ułożenie stóp, a także stawów kolanowych oraz lepszą amortyzację, co wpłynie na zmniejszenie ryzyka wystąpienia urazów.

Zadbaj o swoje stopy wykonując bezinwazyjne i bezpieczne dla zdrowia badanie za pomocą Podoscan 2D Foot Cad. To komputerowy podoskop do cyfrowej analizy stóp.


Zdrowe stopy, to zdrowe ciało !


Co daje nam badanie podoskanerem 2D Foot Cad?

  • pomiar asymetrii
  • ocenę stanu funkcjonalnego stopy
  • ocenę wysklepienia podłużnego oraz poprzecznego stopy
  • ocenę kąta koślawości palucha oraz szpotawości palca
  • informacje o przestrzennym ukształtowaniu wysklepienia stopu

Po badaniu otrzymasz:

  • plantokonturogram (odbitkę stóp w sakli 1:1)
  • analizę wyników badań
  • plan terapii

Pamiętaj , że dziś nie wystarczy kiedy specjalista "na oko" powie o konieczności stosowania wkładki ortopedycznej.

Opinie

Ponad dwa lata temu stwierdzono u mnie krwiaka mózgu. Operacja uratowała mi życie jednak uszkodzenia były tak duże, że nie dawano mi żadnych szans na normalne życie. Normalne mam na myśli wykonywanie podstawowych czynność takich jak: jedzenie, mycie się czy ubieranie. Moim marzeniem było samodzielnie pójść do toalety. Byłem załamany bo wiedz...


Czytaj dalej
J.

"Zdaję sobie sprawę, że do WDO-MEDu trafiają pacjenci z bardzo ciężkimi urazami a rehabilitacja często umożliwia sprawne funkcjonowanie.
Osobiście zgłosiłam się "tylko" z niegroźnym przetrenowaniem, które jednak bardzo utrudniało kontynuowanie treningów, powodując zniechęcenie i utratę radości z uprawiania ukochanego sportu.
Po kil...


Czytaj dalej
Kasia