Godziny otwarcia Centrum 8:00 - 20:00, Soboty 10:00 - 14:00 | Rejestracja 10:00 - 18:00 | Sklep 10:00 - 17:00 Kontakt 71 720 70 26

Centrum
Rehabilitacji
Neurologicznej

Bobath

Twórcą tej metody w latach 40 XX wieku byli fizjoterapeutka Berta Bobath i neurofizjolog Karel Bobath. Bazą do opracowania i późniejszego stosowania tej metody była doskonała znajomość rozwoju neurofizjologicznego człowieka. Zdaniem twórców metody, zewnętrznym wyrazem dojrzałości i integracji OUN jest mechanizm odruchu postawy. Pod pojęciem tym rozumieli silnie zróżnicowaną grupę reakcji  automatycznych, które pozwalają na przybieranie i utrzymywanie  dowolnej pozycji wbrew  działaniu siły grawitacji, umożliwiając tym samym wykonywanie skomplikowanych czynności ruchowych. Celem terapii w metodzie NDT Bobath jest w głównej mierze uzyskanie przez osobę usprawnioną możliwie maksymalnej samodzielności ruchowej, dzięki normalizacji napięcia mięśniowego oraz wyhamowaniu nieprawidłowych reakcji organizmu. Metoda podkreśla, że rehabilitacja rozpoczyna się już przy łóżku pacjenta jako odpowiednia pielęgnacja, karmienie. Zakłada współpracę wielu specjalistów z wielu dziedzin medycyny aby osiągnąć zamierzony cel.

Opinie

"Zdaję sobie sprawę, że do WDO-MEDu trafiają pacjenci z bardzo ciężkimi urazami a rehabilitacja często umożliwia sprawne funkcjonowanie.
Osobiście zgłosiłam się "tylko" z niegroźnym przetrenowaniem, które jednak bardzo utrudniało kontynuowanie treningów, powodując zniechęcenie i utratę radości z uprawiania ukochanego sportu.
Po kil...


Czytaj dalej
Kasia

Witam!
Mam na imię Darek. W kwietniu 2011 roku na skutek nieszczęśliwego wypadku doznałem uszkodzenia rdzenia kręgowego i zaczął się drugi rozdział mojego życia. Jak każdy początkujący a raczej zderzony z rzeczywistością wózkowicz krążyłem po różnych ośrodkach rehabilitacyjnych oraz korzystałem z wielu fizjoterapeutów, którzy tak naprawd...


Czytaj dalej
Darek