Godziny otwarcia Centrum 8:00 - 20:00, Soboty 10:00 - 14:00 | Rejestracja 10:00 - 18:00 | Sklep 10:00 - 17:00 Kontakt 71 720 70 26

Centrum
Rehabilitacji
Neurologicznej

Program Zdrowe Plecy

Serdecznie zapraszam na zajęcia, które pozytywnie wpłyną na stan Twojej sylwetki oraz samopoczucie. W przyjemnej atmosferze oderwiesz się od codzienności, stresu i świadomie nauczysz się dbać o swoją postawę.

Program Zdrowe Plecy skierowany jest do osób zarówno zmagających się z chorobami kręgosłupa, jak i myślących o profilaktycznym dbaniu o jego mechanikę. Ćwiczenia prowadzone podczas cyklu mają na celu utrzymanie kręgosłupa w jak najlepszej kondycji, zwiększenie jego elastyczności oraz zredukowanie do minimum dolegliwości bólowych.
Zajęcia skupiają się głównie na wzmacnianiu tzw. gorsetu mięśniowego, czyli mięśni głębokich tułowia oraz obręczy barkowej i biodrowej. Ćwiczenia wykonywane są w różnych pozycjach, z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, na matach do fitnessu, przy muzyce.

Istotną częścią zajęć są ćwiczenia rozciągające, czyli stretching, które mają na celu zwiększenie zakresu ruchomości stawów, rozluźnienie ćwiczonych mięśni, wzmocnienie ścięgien, polepszenie ukrwienia mięśni, a także wyciszenie organizmu po treningu wzmacniającym. Nieodłącznym elementem treningu są ćwiczenia oddechowe oraz instruktarz słowny. Uczestnik informowany jest, jak zachować prawidłową postawę ciała zarówno podczas ćwiczeń, jak i w trakcie wykonywania codziennych zajęć. Treningi indywidualny sprzyja odpowiedniemu dostosowaniu intensywności ćwiczeń oraz zaprogramowaniu celu treningowego.

Wielką zaletą naszych zajęć jest ilość uczestników. Aby zajęcia się odbyły wymagane jest minimum dwóch uczestników na dane zajęcia.  Ćwiczenia prowadzone są w małych grupkach. Dzięki temu możemy podchodzić bardzo indywidualnie do każdego uczestnika, korygować wszelkie błędy oraz utrzymywać przyjazną, rodzinną atmosferę.

Nigdy nie jest za późno, by zatroszczyć się o siebie, zatem do zobaczenia na treningu ;)

Udział w zajęciach możliwy jest jedynie po wcześniejszym zapisie w rejestracji. Aby zajęcia się odbyły wymagane jest minimum dwóch uczestników.

Zapraszamy serdecznie

Opinie

Witam,
jestem pacjentem po ciężkim urazie rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym. Uszkodzenia doznałem poprzez skok na główkę na niestrzeżonym kąpielisku. Felerne zdarzenie miało miejsce w lipcu 2010r. i otworzyło tragiczny rozdział w moim życiu. Uraz był na tyle poważny, że lekarze nie dawali mi szans na jakikolwiek ruch poniżej uszkodzen...


Czytaj dalej
Piotr W.

Ponad dwa lata temu stwierdzono u mnie krwiaka mózgu. Operacja uratowała mi życie jednak uszkodzenia były tak duże, że nie dawano mi żadnych szans na normalne życie. Normalne mam na myśli wykonywanie podstawowych czynność takich jak: jedzenie, mycie się czy ubieranie. Moim marzeniem było samodzielnie pójść do toalety. Byłem załamany bo wiedz...


Czytaj dalej
J.