Godziny otwarcia Centrum 8:00 - 20:00, Soboty 10:00 - 14:00 | Rejestracja 10:00 - 18:00 | Sklep 10:00 - 17:00 Kontakt 71 720 70 26

Centrum
Rehabilitacji
Neurologicznej

Opinie naszych pacjentów

Rehabilitacja jest niezbedna do utrzymania dobrej kondycji osób niepełnosprawnych, jak i do ulepszania swojej sprawności fizycznej. Ośrodek Wdo-Med jest jednym z nich. Rehabilitacja jest tu na wysokim poziomie. Terapeuci dają z siebie wszystko by pomóc pacjentom, robia rzeczy często niemozliwe dla lekarzy. Daja wiare i nadzieje w to co chcemy osiągnać.

Natalia

Witam!
Mam na imię Darek. W kwietniu 2011 roku na skutek nieszczęśliwego wypadku doznałem uszkodzenia rdzenia kręgowego i zaczął się drugi rozdział mojego życia. Jak każdy początkujący a raczej zderzony z rzeczywistością wózkowicz krążyłem po różnych ośrodkach rehabilitacyjnych oraz korzystałem z wielu fizjoterapeutów, którzy tak naprawdę nie dawali mi żadnych szans na jakąkolwiek poprawę. Aż w końcu w styczniu 2012 roku dostałem się do szpitala Provita we Wrocławiu na oddział wczesnej rehabilitacji, gdzie osobiście poznałem Przemka, który mnie nie zdyskwalifikował, dał szanse na lepsze jutro. Pokazał, że nadal mogę być szczęśliwy a co najważniejsze dał mi wiarę w samego siebie. W marcu 2012 roku zdecydowałem się kontynuować rehabilitację pod okiem fachowca w centrum rehabilitacji WDO-MED.
Jeśli miałbym wymienić atuty WDO-MED to na pewno to co jest najważniejsze, to bardzo dobrze wykwalifikowany zespół który zarazem jest przyjacielem, co daje komfort psychiczny i nie tylko, niesamowite poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, zrozumienie i mobilizację do ćwiczeń. Siła fizjoterapeutów z którymi pracuję jest tak ogromna, że nie sposób się poddać dzięki czemu rehabilitacja daje postępy. Bardzo duże zaplecze doświadczeń całego zespołu w połączeniu z odpowiednim sprzętem daje wiele możliwości, dzięki czemu rehabilitacja nie staje się monotonna. Można by jeszcze wiele napisać o całym zespole wraz z Przemkiem ale kto chciałby to czytać. Więc określę to w trzech słowach: WDO-MED NA SZEŚĆ ! ! !

Darek

Ponad dwa lata temu stwierdzono u mnie krwiaka mózgu. Operacja uratowała mi życie jednak uszkodzenia były tak duże, że nie dawano mi żadnych szans na normalne życie. Normalne mam na myśli wykonywanie podstawowych czynność takich jak: jedzenie, mycie się czy ubieranie. Moim marzeniem było samodzielnie pójść do toalety. Byłem załamany bo wiedziałem, że resztę życia spędzę na łóżku a w najlepszym przypadku na wózku inwalidzkim. Nie potrafiłem pogodzić się z myślą że pozostanę w ukryciu z dala od ludzi.
Od operacji jestem pod stałą opieką Pana Przemysława Wdowiaka. Nie obiecał mi że przywróci mi sprawność sprzed operacji ale powiedział, że układ nerwowy jest plastyczny i teoretycznie mogę odzyskać część sprawności. Nasza ciężka praca doprowadziła do tego, że po dwóch latach stałem się w pełni samodzielną osobą. Nie jestem już więcej od nikogo uzależniony.
W Centrum Wdo-Med jestem rehabilitowany pod okiem rehabilitantów dzięki którym osiągam kolejne sukcesy. Wykwalifikowana kadra rehabilitantów podchodzi profesjonalnie do każdego problemu. Nawet najmniejszy problem starają się rozwiązać najlepiej jak potrafią. Nigdy z ich ust nie usłyszałem: nie wiem, nie mam czasu. Cieszę się że podchodzą do każdego indywidualnie i dostrzegają w nas normalnych ludzi. Swobodnie mogę porozmawiać z nimi na dowolny temat . Dzięki ich namowom wróciłem na studia a w najbliższym czasie chcę podjąć ciekawą pracę. Myślę że w pełni poradzę sobie z obowiązkami mi w niej powierzonymi.

J.

Witam,
jestem pacjentem po ciężkim urazie rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym. Uszkodzenia doznałem poprzez skok na główkę na niestrzeżonym kąpielisku. Felerne zdarzenie miało miejsce w lipcu 2010r. i otworzyło tragiczny rozdział w moim życiu. Uraz był na tyle poważny, że lekarze nie dawali mi szans na jakikolwiek ruch poniżej uszkodzenia, co w myśl z ich diagnozą było równoznaczne z paraliżem czterokończynowym. Z ruchliwego i pełnego zapału człowieka stałem się osobą niepełnosprawną wymagającą obszernej opieki. Przez dłuższy czas byłem zależny jedynie od osób trzecich, niezdolny do wykonanie nawet najprostszej czynności. Był to koszmar, którego nie życzę nikomu. Jedyną szansą na poprawę mojego stanu okazała się rehabilitacja, która po kilku miesiącach zaczęła przynosić drobne, ale za to bardzo motywujące efekty. Przełomem w mojej rehabilitacji okazało się spotkanie na swojej drodze życiowej Pana Przemka Wdowiaka, który w 100% zaangażował się w mój przypadek. Podjął się mojego leczenia mimo, że był świadomy, że czeka go mozolna i długa praca, w której efekty widoczne będą po dłuższym czasie. Na moje szczęście poprawa nastąpiła i w dniu dzisiejszym jestem w stanie obsługiwać komputer, jeżdżę na wózku i jestem zdolny do samodzielnego zjedzenia niektórych posiłków. Można rzecz, że zrobiłem mały dowcip lekarzom. Większość rzeczy zawdzięczam Panu Przemkowi i jego rehabilitantom, którzy naprawdę mają dobre i profesjonalne podejście do pacjenta. Wobec każdego mają z góry założony plan co sprawia, że potrafią trafnie dostosować ćwiczenia do poszczególnego przypadku. Zdecydowanie polecam Wdo-med.

Piotr W.

"Zdaję sobie sprawę, że do WDO-MEDu trafiają pacjenci z bardzo ciężkimi urazami a rehabilitacja często umożliwia sprawne funkcjonowanie.
Osobiście zgłosiłam się "tylko" z niegroźnym przetrenowaniem, które jednak bardzo utrudniało kontynuowanie treningów, powodując zniechęcenie i utratę radości z uprawiania ukochanego sportu.
Po kilku spotkaniach z Marcinem, noga wróciła do swojej sprawności.
Przez cały czas terapii czułam pełne zaangażowanie w mój problem, wytłumaczono mi skąd biorą się takie kontuzje, jak ich unikać, jak wracać do treningów. Profesjonalne i holistyczne podejście pozwoliło mi cierpliwie przeczekać okres bez treningów a teraz z ogromną radością cieszyć się z powrotu do formy;))
Bardzo dziękuję!:)"

Kasia

Opinie

Witam,
jestem pacjentem po ciężkim urazie rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym. Uszkodzenia doznałem poprzez skok na główkę na niestrzeżonym kąpielisku. Felerne zdarzenie miało miejsce w lipcu 2010r. i otworzyło tragiczny rozdział w moim życiu. Uraz był na tyle poważny, że lekarze nie dawali mi szans na jakikolwiek ruch poniżej uszkodzen...


Czytaj dalej
Piotr W.

"Zdaję sobie sprawę, że do WDO-MEDu trafiają pacjenci z bardzo ciężkimi urazami a rehabilitacja często umożliwia sprawne funkcjonowanie.
Osobiście zgłosiłam się "tylko" z niegroźnym przetrenowaniem, które jednak bardzo utrudniało kontynuowanie treningów, powodując zniechęcenie i utratę radości z uprawiania ukochanego sportu.
Po kil...


Czytaj dalej
Kasia